Trečiasis projekto „Kultūros paveldo išsaugojimas Pietų Baltijos regione – CRAFTLAND“ akordas Švedijoje
Rubrikose: Įvairenybės Žymos: Tarptautiniai ryšiai
Gegužės pabaigoje Šilutės miesto šventės metu praūžė linksmas folkloro festivalis, kuris buvo organizuotas vykdant projektą „Kultūros paveldo išsaugojimas Pietų Baltijos regione – CRAFTLAND“, palikdamas puikius prisiminimus tiek miestelėnams ir atvykusiems svečiams, tiek ir projekto dalyviams ir organizatoriams…
Gdansko Pruščo (Lenkija) vykusiame „Miestų turnyre“ šilutiškių sportininkų komanda iškovojo pirmąją vietą ir į namus parvežė laimėtojų, specialiai „Miestų turnyro“ nugalėtojui sukurtą, prizą.
Nenuostabu, kad Šilutės rajono savivaldybės administracijos suburta projekto įgyvendinimo darbo grupė atsakingai ruošėsi dalyvauti Fotevikeno muziejuje (Švedija) rengiamoje „Amatų mugėje“.
Sausio mėn. buvo paskelbta Šilutės rajono amatininkų, pageidaujančių pristatyti savo puoselėjamus amatus, registracija. 2012 m. birželio 3 d. darbinio susitikimo Gdansko Pruščo (Lenkija) metu aptarta „Amatų mugės“ koncepcija, planuojamos pristatyti amatų rūšys palengvino Šilutės projekto įgyvendinimo darbo grupės darbą. Į Foteviken muziejų (Švedija) atrinkti 5 kūrėjai iš Šilutės rajono savivaldybės, kurie dirba senųjų amatų metodais, technikomis. Pagal nurodytas amatų rūšis: senovinė drožyba, tekstilė, odos dirbiniai, keramika. Svarbiausia parodyti kiekvienos amatų šakos skirtingus gamybos būdus. Kiekvienas kūrėjas atsiveža savo darbui reikalingas medžiagas ir darbo priemones, pageidautina atsivežti viduramžių kostiumus.
Šilutės rajono ir kartu Lietuvos amatus Švedijoje pristatyti ryžosi Julius Katauskas (Raugo keramika); Laima Stankutė ir Remigijus Jucius (Juodoji keramika); Angelė ir Vytautas Raukčiai (Margučiai ir medžio drožyba).
Atlikus visus paruošiamuosius darbus, oficiali Šilutės rajono delegacija rugsėjo 6 d., vadovaujama Šilutės rajono savivaldybės merės Daivos Žebelienės, popietę atvyko į Foteviken muziejų, esantį netoli Hollviken miestelio Velingės savivaldybėje. Delegacijoje taip pat buvo Savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis, Tarybos narys Vytautas Laurinaitis, Administracijos Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjo pavaduotoja Diana Benkunskienė, vyriausioji specialistė Rasa Kmitienė, Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Skobienė, Centralizuotos buhalterijos vyriausioji specialistė Džiuljeta Digrytė. Kelionės nuovargio dulkes nuplovus puodeliu arbatos, po priešpiečių šilutiškiai susipažino su Foteviken Vikingų muziejumi po atviru dangumi.
Bendros vakarienės metu projekto „Kultūros paveldo išsaugojimas Pietų Baltijos regione – CRAFTLAND“ partnerių oficialių delegacijų vadovai palinkėjo darnaus ir produktyvaus darbo bei įsimintinų akimirkų, praleistų kartu.
Išaušus rugsėjo 7 d. rytui, Projekto darbo grupės nariai dalyvavo projekto „Kultūros paveldo išsaugojimas Pietų Baltijos regione – CRAFTLAND“ darbo grupės pasitarime, kuriame buvo aptariamas jau įvykęs Šilutės mieste Tarptautinis folkloro festivalis ir Gdansko Pruščo „Mietų turnyrai“, kurie susilaukė daug gražių pagyrimų ir labai gero įvertinimo. Taip pat buvo aptarti renginio „Amatų mugė“ Foteviken muziejuje (Švedija) organizaciniai klausimai ir kiti einamieji projekto vykdymo klausimai.
Visi amatininkai turėjo laiko įsirengti darbo vietas ir pradėti paruošiamuosius darbus prieš pagrindinę renginio dieną.
Šilutės oficiali delegacija išvyko į pažintinę ekskursiją po Vellingės savivaldybę, kurios metu buvo pristatyti vykdomi ir užbaigti projektai ir savivaldybės lankytini objektai. Ekskursijos metu oficialias delegacijas iš Lietuvos ir Lenkijos lydėjo Vellingės savivaldybės meras Christer Mars, kuris noriai bendravo ir atsakinėjo į užduodamus klausimus.
Rugsėjo 7-osios vakare įvyko oficiali vakarienė, kurios metu po oficialios Vellingės savivaldybės mero sveikinimo kalbos buvo suteiktas sveikinimo žodis Šilutės rajono merei Daivai Žebelienei ir Gdansko Pruščo (Lenkija) merui Janusz Wróbel.
Rugsėjo 8-osios diena buvo giedra, tačiau vėjuota… Amatininkai jau nuo ryto pradėjo darbuotis „Amatų mugėje“, pristatinėjo ir pasakojo savo amatų gudrybes ir istoriją, leido patiems išbandyti ir pažinti kiekvieno amato subtilybes. Mugės šurmulys nuslopo tik po 17 val., kai „Amatų mugė“ baigė savo darbą.
Sekmadienį (2012-09-09) vykusio Projekto darbo grupės pasitarimo metu aptarta „Amatų mugė“, išsakytos pastabos ir pagyrimai. Apibendrinant nutarta, kad projekto tikslas – sustiprinti tarpkultūrinį dialogą ir įtraukti vietos bendruomenes į tarpvalstybines veiklas išsaugojant Pietų Baltijos regiono kultūrinį paveldą, remti regionų plėtrą, plėtoti ilgalaikį bendradarbiavimą tarp partnerių pagal numatytas pirmųjų metų veiklas, – pasiektas ir yra vertinamas labai gerai.
Projekto dalyviai parsivežė daug įspūdžių ir naujų idėjų savo darbams, oficiali delegacija ir projekto įgyvendinimo darbo grupė parsivežė į Šilutę daug namų darbų, kurių rezultatus mes pamatysime 2013 m. gegužės mėnesį „Amatų mugės“ metu.
Vizito Švedijoje fotoakimirkos čia.

Baigiantis Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei „Biblioteka 24/7“, balandžio 29 dieną, Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas ir » Daugiau

Atgimstanti gamta įkvepia grožio ir sielos atgaivos paieškoms, kuomet širdys veriasi saviraiškai ir naujiems atradimams. Sutikti ne tik » Daugiau

Į Pagėgių savivaldybės Vydūno viešąją biblioteką 2025 m. kovo 28-osios popietę rinkosi garbingi svečiai ir bibliotekos bičiuliai. Tądien » Daugiau

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje plėtojant ganėtinai naują Pagėgių krašte paslaugą – garsinių knygų ir kitų skaitmeninių leidinių » Daugiau

Kovo 22-oji – Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje minima kasmet, nes šią dieną 1868 m. gimė filosofas, rašytojas, » Daugiau

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje 2025 m. kovo 12 d. vyko daugybę apdovanojimų pelniusio Mindaugo Survilos dokumentinio filmo » Daugiau

Per gimtąjį kraštą nuskambėjo, nuaidėjo renginiai, skirti Kovo 11-ajai. 2025-ieji ypatingi, nes minimas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 35-metis. Šiai » Daugiau

Jubiliejinė 25-oji didžiausia Baltijos šalyse literatūros šventė – Vilniaus knygų mugė, 2025 m. vasario 27 d. – kovo » Daugiau

2025 m. vasario 26 d. Klaipėdos rajono etninės kultūros centre įvyko VII Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados II » Daugiau

2025 m. vasario 20-ąją, minint 72-ąsias rašytojo, dramaturgo, filosofo, švietėjo, humanisto, chorvedžio, kultūros veikėjo Vilhelmo Storostos-Vydūno mirties metines, » Daugiau
Parašykite komentarą