Šrifto dydis:
2013-08-22

Prieš mokslo metus teks apsilankyti ir pas odontologą



Rubrikose: Sveikata » Švietimas  Žymos:

 

Nuotrauka Gintaro Radzevičiaus

 

Iki naujų mokslo metų lieka vis mažiau laiko, todėl visuomenės sveikatos specialistai ragina iš anksto pasirūpinti vaikų sveikata ir nepamiršti vakcinacijos naudos.

 

Kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d. mokiniai turi pasitikrinti sveikatą ir pateikti atitinkamos formos Vaiko sveikatos pažymėjimą (forma Nr. 027-1/a). Nuo š. m. gegužės 22 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr. V-951 patvirtinta statistinė apskaitos forma Nr. 027-1/a „Vaiko sveikatos pažymėjimas“ (Žin., 2013, Nr. 52-2611). Atkreipiame dėmesį, kad ši forma papildyta nauju punktu „Dantų ir žandikaulių būklės įvertinimas“, tad dantų būklę turi įvertinti gydytojas odontologas.

 

Profilaktiškai tikrintis sveikatą turi visi vaikai iki 18 metų. Išduotas vaikų sveikatos pažymėjimas galioja metus. Taip pat reikia atminti, kad vaikai, pradedantys lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigą ir vėliau kiekvienais metais turi pateikti nustatytos formos Vaiko sveikatos pažymėjimą (forma Nr. 027 1/a).

 

Šeimos gydytojas įvertins vaiko ūgį, svorį, kūno masės indeksą, kraujo spaudimą, regą, klausą, kraujotakos, kvėpavimo, odos ir kitų organų bei jų sistemų funkcinę būklę. Radus pakitimų vaikas siunčiamas pas atitinkamos srities specialistą konsultacijai arba tyrimams. Tėvai turi atkreiptį dėmesį, kad gydytojas nurodytų kokią fizinio ugdymo grupę vaikas galės lankyti. Taip pat turi būti nurodytos rekomendacijos, jei mokinys turi sveikatos sutrikimų: dėl mitybos, fizinio krūvio, regos, vengtinų alergenų ir kt.

 

Tėvai ar jų globėjai turi pasirūpinti vaikų sveikata ir nepamiršti jų paskiepyti. Pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių (Žin., 2008, Nr. 1-27) naujagimiai, kūdikiai ir vaikai skiepijami valstybės lėšomis nuo dešimties infekcinių ligų. Jame nurodyta, kuriame amžiuje geriausia skiepyti, kad organizme laiku susiformuotų imunitetas.

 

Visus 6–7 metų vaikus reikia pakartotinai paskiepyti nuo kokliušo, difterijos, stabligės. Taip pat šio amžiaus vaikams reikalinga pakartotina vakcina nuo poliomielito ir tymų, epideminio parotito bei raudonukės. Pagal Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro įsakymą Nr. 399 „Dėl tuberkulino mėginių atlikimo“ (Žin., 2002, Nr. 80-3467) asmens sveikatos priežiūros įstaigos 7 metų vaikams atlieka tuberkulino mėginį, kuris padeda nustatyti užsikrėtimą tuberkuliozės mikobakterijomis.

 

Nuo tymų, epideminio parotito bei raudonukės skiepijami ir 12-os metų amžiaus vaikai, jeigu jie nebuvo skiepyti 6-7 metų amžiaus.

 

15-16 metų vaikai pakartotinai skiepijami nuo difterijos ir stabligės, nes imunitetas šioms ligoms išlieka 10 metų, todėl, norint užtikrinti patikimą apsaugą, kas dešimtmetį reikia pakartotinai pasiskiepyti.

 

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Kas yra periodontitas ir kaip jis gali paveikti jūsų dantų sveikatą? Kas yra periodontitas ir kaip jis gali paveikti jūsų dantų sveikatą? 

  Periodontitas – rimta dantenų ir aplinkinius dantis palaikančių audinių liga, kuri dažniausiai atsiranda dėl ilgalaikio dantenų uždegimo (gingivito), » Daugiau

Masažas nėštumo metu: kaip jis gali padėti būsimoms mamytėms? Masažas nėštumo metu: kaip jis gali padėti būsimoms mamytėms? 

  Nėštumas yra ypatingas laikotarpis, kupinas džiaugsmo, tačiau kartu ir fizinių iššūkių. Būsimos mamos dažnai susiduria su diskomfortu, nuovargiu » Daugiau

Baro kamera: kaip ji veikia ir kokia nauda sveikatai? Baro kamera: kaip ji veikia ir kokia nauda sveikatai? 

  Mokslas patvirtina: sveikata – laimės raktas. Daugybė mokslinių tyrimų įrodo, kad tarp fizinės ir emocinės sveikatos egzistuoja stiprus » Daugiau

Disleksija vaikams – kaip paruošti vaiką ir šeimą mokyklai? Disleksija vaikams – kaip paruošti vaiką ir šeimą mokyklai? 

      Disleksija – tai skaitymo sutrikimas, kuris dažnai sukelia sunkumų vaikams, pradedant mokytis mokykloje. Šis sutrikimas gali » Daugiau

Kada laikas kreiptis į psichiatrijos specialistą? Kada laikas kreiptis į psichiatrijos specialistą? 

  Sprendimas kreiptis į psichiatrijos specialistą yra svarbus žingsnis rūpinantis savo psichine sveikata. Nors kiekvieno žmogaus situacija yra unikali, » Daugiau

Profilaktinės procedūros – kokių reikia tam, kad dantys išliktų sveiki? Profilaktinės procedūros – kokių reikia tam, kad dantys išliktų sveiki? 

  Ar žinojote, kad jūsų šypsena gali būti ne tik graži, bet ir sveika visą gyvenimą? Rūpinimasis dantimis apie » Daugiau

Kaip kovoti su raukšlėmis? Kaip kovoti su raukšlėmis? 

  Raukšlės – tai natūralus senėjimo požymis, su kuriuo susiduriame visi, tačiau tai nereiškia, kad negalime jų sustabdyti ir » Daugiau

Kaip kovoti su plaukų slinkimu? Kaip kovoti su plaukų slinkimu? 

  Stori, žvilgantys ir tvirti plaukai yra tai, ko nori visos moterys. Bet deja, ne kiekviena iš prigimties buvo » Daugiau

Reiki poveikis sveikatai Reiki poveikis sveikatai 

  Reiki pavadinimas susideda iš dviejų dalių „rei“ ir „ki“. Rei reiškia universalią energiją, kuri pagyvina viską aplinkui, arba, » Daugiau

Pasveikinti Šilutės krašto medikai Pasveikinti Šilutės krašto medikai 

  Medicinos darbuotojų dienos išvakarėse, balandžio 26-ąją, Šilutės rajono savivaldybės vadovai apsilankė Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre bei Šilutės » Daugiau

Daumantu muzikantai
Nerija
Naujienų paieška pagal datą
2025 m. vasario mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Sau    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Adida papildai sportui