Šrifto dydis:
2025-01-08

Kas yra periodontitas ir kaip jis gali paveikti jūsų dantų sveikatą?



Rubrikose: Sveikata

odontologijos-klinika-panevezyje

 

Periodontitas – rimta dantenų ir aplinkinius dantis palaikančių audinių liga, kuri dažniausiai atsiranda dėl ilgalaikio dantenų uždegimo (gingivito), kurio gydymas buvo atidėtas. Ši liga gali sukelti rimtų dantų sveikatos problemų. Per periodontitą kenčia ne tik dantenos, bet ir pati dantų atraminė struktūra, o dėl to gali būti pažeisti ir net prarasti dantys.

Periodontito atsiradimo priežastys

 

 

Pagrindinė periodontito priežastis yra bakterinė infekcija, kuri vystosi dantų apnašuose (jei dantų higiena nėra tinkamai prižiūrima). Valant dantis nepakankamai kruopščiai – ant dantų paviršiaus kaupiasi apnašos – bakterijos, kurios, ilgainiui sukeldamos uždegimą, gali prasiskverbti giliau į danties aplinką, pasiekti periodonto audinius.

Be netinkamos burnos higienos – kiti veiksniai, kurie gali prisidėti prie periodontito vystymosi, yra:

  • Rūkymas.

  • Diabetas ir kitos lėtinės ligos.

  • Genetika – paveldimos polinkio ligos.

  • Hormoniniai pokyčiai (pvz., nėštumas, menopauzė).

  • Stresas, nes jis gali mažinti organizmo atsparumą infekcijoms.

Odontologijos klinika Panevėžyje teikia modernias dantų priežiūros paslaugas visai šeimai, tad užsitikrinkite komfortą ir profesionalumą.

Kaip periodontitas veikia dantų sveikatą?

 

 

Periodontitas turi rimtų pasekmių dantų sveikatai, nes jis tiesiogiai veikia dantų atraminę struktūrą – periodonto audinius. Šios audiniai yra atsakingi už dantų tvirtumą ir stabilumą. Kai bakterijos prasiskverbia į gilesnius audinius – jos sukelia uždegimą, kuris naikina dantenų audinius, kaulą, kuris palaiko dantis ir raiščius. Laiku nesulaikytas uždegimas – gali sukelti tolesnius pažeidimus ir galutinį dantų praradimą.

Pagrindiniai simptomai į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį yra:

  • Kraujavimas iš dantenų, ypač valant dantis arba valgant.

  • Patinusios, paraudusios, skausmingos dantenos.

  • Blogas burnos kvapas.

  • Dantų judėjimas ar jų atsipalaidavimas.

  • Pasikeitusi dantų išvaizda arba jų išsikišimas.

Kaip gydomas periodontitas?

 

 

Laiku nustatytas periodontitas gali būti sėkmingai gydomas, tačiau kuo ilgiau uždegimas tęsiasi – tuo daugiau žalos jis gali padaryti. Pradiniuose etapuose gydymas gali apimti tik profesionalią dantų valymą, kurio metu pašalinamos apnašos ir akmenys, kurie sukelia uždegimą. Šiuo etapu svarbu atlikti ir taisyklingą burnos higieną namuose, kad užkirstumėte kelią ligos plitimui.

Jei liga pažengusi – gali prireikti papildomų gydymo metodų.

  • Giliųjų dantų valymas ir šalinimas nuo danties paviršiaus.

  • Chirurginiai gydymo metodai, kurie skirti pašalinti pažeistus audinius arba atlikti audinių atstatymą.

  • Vaistai (antibiotikai ar antiseptikai), kurie padeda kovoti su bakterijomis ir uždegimu.

Kaip išvengti periodontito?

 

 

Gydyti periodontitą lengviau, nei kovoti su jo pasekmėmis. Norint išvengti šios ligos – būtina nuolatinė ir kruopšti burnos higiena.

  • Reguliariai ir teisingai valykite dantis – bent du kartus per dieną naudojant dantų šepetėlį ir dantų siūlą, kad pašalintumėte apnašas ir maisto likučius.

  • Naudokite antiseptinius skalavimo skysčius, kurie padeda kovoti su bakterijomis.

  • Apsilankykite pas odontologą reguliariai, bent du kartus per metus, kad atliktumėte profesionalią burnos higieną ir patikrą.

  • Jei turite rizikos veiksnių (pavyzdžiui, diabetą ar rūkote) – pasitarkite su savo gydytoju ir odontologu.

Periodontito pasekmės – baisios

 

 

Jei periodontitas nėra gydomas – ilgainiui jis gali sukelti rimtų pasekmių. Dantenų audinių ir kaulo praradimas gali sukelti dantų judėjimą ir galutinį jų praradimą. Tai taip pat gali paveikti bendrą organizmo sveikatą, nes uždegimas burnoje gali paveikti širdies ir kraujagyslių sistemą, diabetą bei sukelti kitas sveikatos problemas.

Periodontitas yra rimta liga, kuri gali turėti ilgalaikių pasekmių ne tik dantų sveikatai, bet ir bendrai organizmo būklei. Atsakinga burnos higiena, reguliarios patikros pas odontologą ir ankstyvas ligos diagnozavimas padeda išvengti rimtų komplikacijų.

Jei pastebėjote bet kokius periodontito simptomus – nedelsdami kreipkitės į savo odontologą. Kuo anksčiau pradėsite gydymą – tuo didesnė tikimybė išvengti rimtesnių problemų ateityje.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Kas yra periodontitas ir kaip jis gali paveikti jūsų dantų sveikatą? Kas yra periodontitas ir kaip jis gali paveikti jūsų dantų sveikatą? 

  Periodontitas – rimta dantenų ir aplinkinius dantis palaikančių audinių liga, kuri dažniausiai atsiranda dėl ilgalaikio dantenų uždegimo (gingivito), » Daugiau

Masažas nėštumo metu: kaip jis gali padėti būsimoms mamytėms? Masažas nėštumo metu: kaip jis gali padėti būsimoms mamytėms? 

  Nėštumas yra ypatingas laikotarpis, kupinas džiaugsmo, tačiau kartu ir fizinių iššūkių. Būsimos mamos dažnai susiduria su diskomfortu, nuovargiu » Daugiau

Baro kamera: kaip ji veikia ir kokia nauda sveikatai? Baro kamera: kaip ji veikia ir kokia nauda sveikatai? 

  Mokslas patvirtina: sveikata – laimės raktas. Daugybė mokslinių tyrimų įrodo, kad tarp fizinės ir emocinės sveikatos egzistuoja stiprus » Daugiau

Disleksija vaikams – kaip paruošti vaiką ir šeimą mokyklai? Disleksija vaikams – kaip paruošti vaiką ir šeimą mokyklai? 

      Disleksija – tai skaitymo sutrikimas, kuris dažnai sukelia sunkumų vaikams, pradedant mokytis mokykloje. Šis sutrikimas gali » Daugiau

Kada laikas kreiptis į psichiatrijos specialistą? Kada laikas kreiptis į psichiatrijos specialistą? 

  Sprendimas kreiptis į psichiatrijos specialistą yra svarbus žingsnis rūpinantis savo psichine sveikata. Nors kiekvieno žmogaus situacija yra unikali, » Daugiau

Profilaktinės procedūros – kokių reikia tam, kad dantys išliktų sveiki? Profilaktinės procedūros – kokių reikia tam, kad dantys išliktų sveiki? 

  Ar žinojote, kad jūsų šypsena gali būti ne tik graži, bet ir sveika visą gyvenimą? Rūpinimasis dantimis apie » Daugiau

Kaip kovoti su raukšlėmis? Kaip kovoti su raukšlėmis? 

  Raukšlės – tai natūralus senėjimo požymis, su kuriuo susiduriame visi, tačiau tai nereiškia, kad negalime jų sustabdyti ir » Daugiau

Kaip kovoti su plaukų slinkimu? Kaip kovoti su plaukų slinkimu? 

  Stori, žvilgantys ir tvirti plaukai yra tai, ko nori visos moterys. Bet deja, ne kiekviena iš prigimties buvo » Daugiau

Reiki poveikis sveikatai Reiki poveikis sveikatai 

  Reiki pavadinimas susideda iš dviejų dalių „rei“ ir „ki“. Rei reiškia universalią energiją, kuri pagyvina viską aplinkui, arba, » Daugiau

Pasveikinti Šilutės krašto medikai Pasveikinti Šilutės krašto medikai 

  Medicinos darbuotojų dienos išvakarėse, balandžio 26-ąją, Šilutės rajono savivaldybės vadovai apsilankė Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre bei Šilutės » Daugiau

Grupe VAIRAS
Naujienų paieška pagal datą
2025 m. sausio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Adida papildai sportui