Netvarkinga elektros instaliacija gali sukelti gaisrą
Autorius: Alvydas Mikašauskas, Tauragės APGV VPPS vyr. inspektorius
Rubrikose: Gaisrai Žymos: Elektra

Gaisras Natkiškių miestelyje, kilęs nuo netvarkingos elektros instaliacijos. Nuotrauka Alvydo Mikašausko, Tauragės APGV VPPS vyr. inspektoriaus
Ar jūsų namuose tvarkinga elektros instaliacija? Jei nesate įsitikinę, tuomet ši informacija kaip tik jums. Ugniagesiai pataria ko neturėtumėte daryti ir į ką reiktų atkreipti dėmesį įrengiant ir eksploatuojant elektros instaliaciją savo namuose, kad nekiltų gaisras.
Spalio 29 d. 17.25 val.. Klaipėdos BPC gavo telefoninį pranešimą, kad Natkiškių miestelyje, Sodo g. dega T.Girčiaus gyvenamasis namas.
Į gaisravietę buvo išsiųstos net 5 ugniagesių autocisternos. Pirmi į gaisravietę atvyko Natkiškių UK ugniagesiai, jiems atvykus ugnis siautėjo mansardoje. Vanduo į gaisravietę buvo vežiojamas apie 400 m atstumu iš dirbtinio vandens telkinio.
Gyvenamasis namas vieno aukšto su mansarda, 144 kvadratinių metrų, stogas keturšlaitis, dengtas skarda. Gaisro metu išdegė mansarda ir joje buvę namų apyvokos daiktai, pirmas aukštas sulietas vandeniu.
Kadangi stogas dengti skarda, tai ugniagesiams sunkiai sekėsi likviduoti gaisrą – apie 2 val. liepsna aktyviai niokojo gyvenamį namą ir jame buvusį turtą, o dar 3 val. vyko ardymo ir pavienių židinių gesinimo darbai.
Ugniagesiams likviduoti gaisrus su skarda dengtais stogais itin apsunkina tai, kad liepsna plėtojasi po skarda, kuri perkaista bet išlieka tvirta, todėl labai sunku tiksliai gesinti degančias medinės stogo konstrukcijos dalis po skarda.
Gaisras kilo mansardoje įrengtame tualete, po apdailos lentelėmis. Gaisro židinio vietoje rasti elektros instaliacijos laidai, jie išimti ir perduoti ekspertizei nustatyti ar jie galėjo sukelti šį, daug nuostolių padariusį, gaisrą. Labiausiai tikėtina gaisro priežastis – gedimas elektros instaliacijoje.
Pažymėtina, kad gaisras gali kilti ne tik įvykus trumpam elektros jungimuisi įrenginyje ar instaliacijoje, bet taip pat vykstant šiluminiam kaitimui elektros laiduose. Tai įvyksta dėl mechaninio elektros laidų pažeidimo arba tinklo nuolatinio perkrovimo. Tuomet kaitimas būna ilgai trunkantis, o nelaimė gali kilti staiga ir netikėtai.
Ugniagesiai pataria apdairiai elgtis su elektros instaliacija, ją montuoti ir prižiūrėti patikėti tik atitinkamą kvalifikaciją turintiems specialistams. Net neženklios klaidos montuojant elektros instaliaciją gali ilgainiui sukelti nelaimę.
Montuojant elektros laidus ant degaus paviršiaus (sienojų, apdailos ir pan.) būtina juos papildomai apsaugoti statybinių konstrukcijų kirtimo vietose (įdėti į metalinius vamzdžius ar lovelius) ir tose vietose, kur laidai gali būti mechaniškai pažeisti arba jie patirtų mechaninį tempimą. Laidai turi laisvai kabėti, o sujungiami tik specialiomis kaladėlėmis arba lituojant. Taip pat draudžiama sujungti skirtingų metalų elektros laidus (varinius su aliuminiais).
Žmonės, pajutę dūmų kvapą savo namuose, privalo kuo skubiau išsiaiškinti dūmų kilimo vietą, jei nepajėgia užsigesinti patys, tai pranešti Bendrajam pagalbos centrui 112.

Šiandien, apie 16 val. bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas apie tai, kad Šilutės r., Kintų sen., Krokų lankos » Daugiau

Gausios Šilutės ugniagesių pajėgos šeštadienio rytą gesino didelį gaisrą penkių aukštų daugiabutyje. Per incidentą nukentėjo senolė, namo gyventojai » Daugiau

Vėlai vakare gaisras kilo Šilutės rajone, Pagrynių kaime. Degė ketvirtame aukšte esantis butas, taip pat apdegė ir penktajame » Daugiau

Svetimo turto pagrobimai 2024-08-03 nuo 1.00 val. iki 1.32 val. Šilutėje, Žemaičių Naumiesčio g., išdaužus su plyta durų » Daugiau

Birželio 11 d. 02.25 val. Šilutėje, Nemuno g. degė medinė malkinė. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams atvira liepsna » Daugiau

Spalio 12 d. Švėkšnos seniūnijoje, Nemuno g. degė gyvenamasis namas. Gaisras kilo kambaryje, degė namų apyvokos daiktai. Atvykus » Daugiau

Rugsėjo 23 d. Saugų sen., Alkos kaime užsiliepsnojo ūkinis pastatas. Atvykus pastatas degė atvira liepsna. Pastatas medinis – » Daugiau

Rugpjūčio 30 d. paryčiais, siaučiant stipriam lietui ir žaibams nutiko nelaimė Šilutės r., Žemaičių Naumiestyje Sugintų k. Apie » Daugiau

Šeštadienio pavarę ugniagesiams pranešta apie Šilutės rajone, Šyšos upėje, visai netoli uosto, atvira liepsna degantį katerį. Į vietą » Daugiau

Gegužės 31 dieną, po pietų, Šilutės r. Usėnų k. Veržės g. užsidegė angaras. Gaisro metu sudegė gateris, mediena, » Daugiau
Parašykite komentarą