Šrifto dydis:
2024-07-17

Kaip kovoti su plaukų slinkimu?



Rubrikose: Sveikata

samp

 

Stori, žvilgantys ir tvirti plaukai yra tai, ko nori visos moterys. Bet deja, ne kiekviena iš prigimties buvo apdovanota tankiais ir stipriais plaukais. O dėl tam tikrų nepalankių veiksnių ar gyvenimo būdo plaukai dar ir pradeda slinkti. Žinoma, plaukų slinkimas yra normalus fiziologinis procesas, pasireiškiantis visiems žmonėms. Tačiau svarbu mokėti atskirti kada tai normalu, o kada verta sunerimti.

 

 

Kiek plaukų prarasti per dieną yra normalu?

 

 

Normalu jei per dieną prarandame nuo 50 iki 100 plaukų. Nors dažniausiai to nė nepastebime, tad suskaičiuoti praktiškai neįmanoma. Tad tam, kad sužinoti ar jūsų plaukų slinkimas nėra padidėjęs, galite atlikti paprastą testą namuose: paimkite plaukų sruogą, švelniai patraukite tarp pirštų ir pažiūrėkite, kiek iškritusių plaukų liko rankoje. Jei 3-5, tai yra normalu, o jei rankoje lieka ženkliai daugiau plaukų, jau vertėtų sunerimti, atlikti tam tikrus tyrimus bei pradėti naudoti plaukų stiprinimo priemones.

 

 

Pagrindinės plaukų slinkimo priežastys

 

 

Netinkama mityba

 

 

Plaukai maistines medžiagas gauna pačioje pabaigoje, kai pamaitinamos kitos, svarbesnės organizmo sistemos. Tad jei iš mitybos organizmas gauna nedaug naudingų medžiagų, plaukai ne tik pradeda slinkti, bet ir atrodo prasčiau: prarandamas blizgesys, atsiranda sausumas, trapumas.

 

 

Lėtinės ligos

 

 

Kai organizmas visas jėgas nukreipia į kovą su liga, plaukams tiesiog nebelieka laiko. Plaukų folikulai negauna pakankamai kraujotakos, o tai turi įtakos jų funkcionavimui. Dažnai plaukų būklei įtakos turi virškinamojo trakto ligos. Dėl skrandžio veiklos sutrikimų maistinės medžiagos prastai pasisavinamos. Be to, plaukų slinkimui įtakos turi ir reguliarus stresas, skydliaukės ligos bei įvairūs hormoniniai sutrikimai.

 

 

Plaukai pažeidžiami saulės, vėjo ir šalčio

 

 

Šie išoriniai veiksniai neigiamai veikia plaukų būklę. Veikiant aukštai arba žemai oro temperatūrai, plaukų folikulai patiria stresą, o tai prisideda prie plaukų slinkimo. Tad be galo svarbu, kad plaukai būtų nuolat apsaugoti nuo žalingų išorinių veiksnių.

 

 

Paveldimumas

 

 

Jei plaukų slinkimas atsirado dėl genetinių priežasčių, problema pastebima dažniausiai jau nuo vaikystės.

 

 

Galvos odos ligos

 

 

Tokios galvos odos ligos kaip grybelis, egzema, dermatitas ir kt., sutrikdo normalią galvos odos struktūrą ir funkcionavimą. Sutrinka regeneracijos, mitybos, drėkinimo bei negyvų ląstelių pašalinimo procesas, o visa tai apsunkina plaukų augimą ir gali paskatinti jų slinkimą.

 

 

Netinkama priežiūra

 

 

Naudojant netinkamus produktus, jūsų plaukai yra labiau paveikiami neigiamo išorinio poveikio. Tai gali sukelti plaukų folikulų susilpnėjimą ir plauko stiebo struktūros pokyčius, o tai savo ruožtu gali lemti padidėjusį plaukų slinkimą. Tad itin svarbu naudoti būtent jūsų plaukams tinkamas plaukų priežiūros priemones.

 

 

Amžius

 

 

Be jokios abejonės, amžius taip pat gali turėti įtakos plaukų slinkimui, kadangi bėgant metams visi procesai organizme sulėtėja ir todėl vyresniame amžiuje plaukai gali imti slinkti pakankamai intensyviai.

 

 

Mechaninis poveikis plaukams ir galvos odai

 

 

Griežtos šukuosenos, plaukų priauginimas, grubus šukavimas, daug formavimo priemonių ir dažnas plaukų formavimo prietaisų naudojimas taip pat gali lemti padidėjusį plaukų slinkimą.

 

 

Kaip kovoti su plaukų slinkimu?

 

 

Peržiūrėkite savo mitybą

 

 

Subalansuokite savo mitybą, aprūpindami organizmą pakankamu kiekiu maistinių medžiagų. Plaukų augimui ypač svarbūs vitaminai A, E, C, B grupės vitaminai, ypač biotinas. O svarbūs mikroelementai yra geležis, cinkas, manganas, silicis, selenas, magnis ir kalcis. Į savo racioną įtraukite daugiau baltyminių produktų, pilno grūdo duonos, grikių, avižinių dribsnių, taip pat daržovių, vaisių, mėsos, jūros gėrybių, žolelių, kepenų, riešutų, varškės, kiaušinių ir ankštinių daržovių. Papildomai galite vartoti kolageną. Be to, plaukams stiprinti yra specialūs vitaminų ir mineralų kompleksai. Juose yra optimalus visų naudingų medžiagų rinkinys.

 

 

Atlikite tyrimus

 

 

Apsilankykite pas gydytoją, kad šis paskirtų jums reikiamus tyrimus.

 

 

Nepamirškite pakankamai ilsėtis

 

 

Kaip jau minėjome, stresas sukelia plaukų slinkimą. Tad stenkitės miegoti bent 8 valandas per dieną ir pakankamai ilsėtis.

 

 

Plaukite plaukus taip dažnai, kaip reikia

 

 

Pakankamai paplitęs mitas: plaukus reikėtų plauti kuo rečiau, tuomet jie lėčiau purvinasi. Tiesą sakant, laikas per kiek susiriebaluoja galvos oda, priklauso nuo daugelio vidinių ir išorinių veiksnių bei galvos odos tipo. O jei plaukus plaunate itin retai, padidėja porų užsikimšimo rizika. Riebalinės išskyros, prakaitas, formavimo priemonių likučiai, dulkės ir kiti teršalai blokuoją odos kvėpavimą, tad plauti plaukus būtina pagal poreikį.

 

 

Atlikite galvos odos masažą

 

 

Dar vienas veiksmingas būdas yra plaukų augimo stimuliavimas atliekant galvos masažą. Prieš kiekvieną plovimą atlikite lengvą galvos odos masažą: pirštų galiukais maždaug 15 minučių atlikite švelnius sukamuosius judesius. Taip pat galite naudoti ir specialius masažuoklius. Masažas sužadina kraujotaką ir taip skatina plaukų folikulų veiklą.

 

 

Atkreipkite dėmesį į plaukų priežiūrą

 

 

Plaukų priežiūra susidūrus su plaukų slinkimu turi būti ypatinga ir atsargi. Reikėtų rinktis specialias plaukų priemones, kurios yra skirtos kovoti su plaukų slinkimu ir aktyvinti plaukų augimą.

 

 

Naudokite galvos odos šveitiklį

 

 

Kartą per savaitę ar dvi, priklausomai nuo galvos odos tipo, naudokite specialius šveitiklius. Juose esantys aktyvūs komponentai švelniai nušveičia negyvas odos ląsteles, suaktyvina kraujotaką ir skatina plaukų augimą.

 

 

Naudokite šampūnus be sulfatų

 

 

Šampūnai be sulfatų veikia ypatingai švelniai, nesausina galvos odos ir plaukų, neužkemša porų, o taip pat gerina bendrą plaukų būklę. Be to, šampūnas be sulfatų tinka kasdieniam naudojimui.

 

 

Naudokite kaukes, skatinančias plaukų augimą

 

 

Ieškokite specialių kaukių, kurios skatina plaukų augimą. Jose esančios veikliosios medžiagos skatina kraujotaką, pažadina miegančius plaukų folikulus ir aktyvina jų darbą. O tai skatina naujų plaukų augimą.

 

 

Nepamirškite apie papildomą plaukų priežiūrą

 

 

Nenuplaunamos priemonės, tokios kaip purškiami kondicionieriai ir serumai, praturtintos naudingomis medžiagomis, padės pagreitinti plaukų augimą. Ant priemonių etikečių ieškokite tokių užrašų kaip: „skatina plaukų augimą“, „nuo plaukų slinkimo“, „plaukams stiprinti“ ir kt.

 

 

Šukuokite plaukus atsargiai ir naudokite tinkamas šukas

 

 

Plaukams šukuoti rinkitės minkštas šukas. Šukuokite plaukus pradėdami nuo galiukų. Judesiai turi būti lėti ir atsargūs. Jokiu būdu nepeškite plaukų, jei nepavyksta iššukuoti. Neatsargiais ir grubiais veiksmais galite išplėšti net ir sveikus plaukus. Geriau naudokite specialias plaukų priemones, palengvinančias iššukavimą, prilaikykite laikykite viršutinę plaukų dalį ir stenkitės atsargiai iššukuoti sruogas nuo galiukų kylant aukštyn.

 

 

 

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Kada laikas kreiptis į psichiatrijos specialistą? Kada laikas kreiptis į psichiatrijos specialistą? 

  Sprendimas kreiptis į psichiatrijos specialistą yra svarbus žingsnis rūpinantis savo psichine sveikata. Nors kiekvieno žmogaus situacija yra unikali, » Daugiau

Profilaktinės procedūros – kokių reikia tam, kad dantys išliktų sveiki? Profilaktinės procedūros – kokių reikia tam, kad dantys išliktų sveiki? 

  Ar žinojote, kad jūsų šypsena gali būti ne tik graži, bet ir sveika visą gyvenimą? Rūpinimasis dantimis apie » Daugiau

Kaip kovoti su raukšlėmis? Kaip kovoti su raukšlėmis? 

  Raukšlės – tai natūralus senėjimo požymis, su kuriuo susiduriame visi, tačiau tai nereiškia, kad negalime jų sustabdyti ir » Daugiau

Kaip kovoti su plaukų slinkimu? Kaip kovoti su plaukų slinkimu? 

  Stori, žvilgantys ir tvirti plaukai yra tai, ko nori visos moterys. Bet deja, ne kiekviena iš prigimties buvo » Daugiau

Reiki poveikis sveikatai Reiki poveikis sveikatai 

  Reiki pavadinimas susideda iš dviejų dalių „rei“ ir „ki“. Rei reiškia universalią energiją, kuri pagyvina viską aplinkui, arba, » Daugiau

Pasveikinti Šilutės krašto medikai Pasveikinti Šilutės krašto medikai 

  Medicinos darbuotojų dienos išvakarėse, balandžio 26-ąją, Šilutės rajono savivaldybės vadovai apsilankė Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre bei Šilutės » Daugiau

Kaip pagerinti savo sveikatą po traumos? Kaip pagerinti savo sveikatą po traumos? 

  Traumas galime patirti dėl įvairių priežasčių. Taip pat nesunku pastebėti, kad traumos gali būti labai įvairios. Tačiau bet » Daugiau

Šilutėje apsilankė LR sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Šilutėje apsilankė LR sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys 

  Balandžio 2 d. Šilutėje apsilankė LR sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Savivaldybės vadovų ir ministro susitikimo metu kalbėta » Daugiau

Pabėrimai ant odos. Kada verta sunerimti? Pabėrimai ant odos. Kada verta sunerimti? 

  Ankščiau ar vėliau visi susiduriame su tam tikrais odos bėrimais. Su šai problema dažniausiai susisduria kūdikiai, tačiau apsitaiko » Daugiau

Ligonių kasos medicinos priemones kompensuos didesnėmis kainomis Ligonių kasos medicinos priemones kompensuos didesnėmis kainomis 

  Privalomojo sveikatos draudimo taryba pritarė kompensuojamųjų medicinos priemonių bazinių kainų pokyčiams. Kitąmet skaitmeniniai klausos aparatai, akies protezai ir » Daugiau

Naujienų paieška pagal datą
2024 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgp    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Adida papildai sportui