Šrifto dydis:
2012-03-31

Išsitirkite skydliaukės funkciją


Autorius: Klinika "MEDEA"
Rubrikose: Sveikata  Žymos:

Medea klinika Šilutėje

Medea klinika Šilutėje. Nuotrauka Gintaro Radzevičiaus

 

 
Pigūs skydliaukės tyrimai – tik balandžio mėnesį !!!

 

JEI VARGINA padidėjęs prakaitavimas, mieguistumas, dirglumas, depresiškos nuotaikos, sustiprėjęs karščio pojūtis, vidurių užkietėjimas, virpa rankos, sausėja oda, dažniau plaka širdis, slenka plaukai. Šie simptomai gali varginti dėl nepakankamos ar per aktyvios skydliaukės hormonų produkcijos. Mes siūlome įsitikinti, ar priežastis – tikrai skydliaukėje atliekant keletą laboratorinių tyrimų, atspindinčių skydliaukės funkciją už itin mažą kainą:

 

TSH 19 Lt ( 30 lt. )

FT4 21 Lt ( 25 lt. )

FT3 20 Lt ( 25 lt. )

ATPO 39 Lt ( 50 lt. )

 

Tyrimus galite atlikti adresu: Rusnės g. 6, Šilutė

„Medea klinika“

Tel.: 8-441-61510 Mob.tel.: 8-687-38289

 

Skydliaukės funkcijos sutrikimas – gan dažnas reiškinys visame pasaulyje. Šios ligos stoja į vieną gretą su cukriniu diabetu ar kraujotakos sistemos ligomis. Skydliaukės sutrikimus Lietuvoje turi apie 28 proc. gyventojų. Tačiau šie duomenys gali būti netikslūs, nes, kaip žinome, skydliaukės ligos prasideda nepastebimai. Moterys dėl skydliaukės sutrikimų kenčia keletą kartų dažniau nei vyrai. Tačiau pastaruoju metu gydytojai pastebėjo, kad tenka gydyti ir stipriosios lyties atstovus.

 

Mokslininkai nesutaria, kodėl susergama skydliaukės ligomis. Pastebėta, kad jos paveldimos. Be to, skydliaukės darbas gali susilpnėti ir sutrikti dėl išorės faktorių: maiste ir vandenyje stinga jodo, nuolat patiriama įtampa. Tyrimai rodo, kad šaltuoju metų laiku skydliaukės veikla pablogėja beveik visiems planetos žmonėms. Skydliaukei poveikį daro ir sparčiai besikeičianti ekologinė ir radiacinė aplinka.

 

Galimybė laiku sužinoti apie bręstančias ligas labai padidėjo, kai daugeliui pacientų tapo prieinami skydliaukės hormonų tyrimai. Vis daugiau žmonių juos įpranta atlikti profilaktiškai. Moderni kraujo analizė parodo net menkiausius nukrypimus nuo normos. Amerikos skydliaukės draugija rekomenduoja skydliaukės hormonų tyrimus atlikti kas penkerius metus nuo 35 metų. Sutrikus sveikatai, šie kraujo tyrimai atliekami dažniau. Ypač svarbu profilaktiškai pasitikrinti tiems, kurių šeimoje skydliaukės ligomis serga ar sirgo artimi giminaičiai. Tirti skydliaukę patariama, esant padidėjusiam kraujospūdžiui, sutrikus cholesterolio lygiui ar net kamuojant psichikos ligoms. Kontroliuoti skydliaukės hormonus būtina ir visoms nėščiosioms. Jei yra patologija, gali sutrikti vaisiaus nervų sistema, smegenų vystymasis, atsilikti psichikos raida, padidėja savaiminio persileidimo rizika.

 

Skydliaukė – labai svarbus organas, reguliuojantis visą medžiagų apykaitą, taip pat širdies darbą, psichiką, žarnyno veiklą, kaulų stiprumą. Sutrikus skydliaukės veiklai, gali sunkiai sutrikti ir sveikata. Skydliaukė gamina keletą organizmui labai svarbių hormonų.

 

Padaugėjus ar sumažėjus skydliaukės hormonų gamybai, žmogus tai pajaučia. Padidinta skydliaukės funkcija pasireiškia tireotoksikoze, o sumažinta – hipotireoze. Ši liga Lietuvoje paplitusi labiausiai: jaučiamas bendras silpnumas, lydi bloga nuotaika, didėja svoris, nuolat užkietėja viduriai, sutrinka menstruacijos. Kartais, kai liga jau užleista, iškrenta net antakiai (tada ir antakių dažai nebe padeda) Visa tai pasireiškia todėl, kad, negaminant pakankamai hormonų, sulėtėja medžiagų apykaita. Ne visiems ligoniams pasireiškia visi išvardyti simptomai, tai priklauso nuo to, kaip anksti liga diagnozuojama.

 

Jei vargina padidėjęs prakaitavimas, dirglumas, sustiprėjęs karščio pojūtis, virpa rankos, dažniau plaka širdis – tai gali būti suaktyvėjusios skydliaukės veiklos požymis, kuomet jos hormonų pagaminama per daug. Panašūs negalavimai kartais gali kamuoti ir moteris po gimdymo. Joms staiga pradeda slinkti plaukai, lūžinėti nagai, kartais ima “dunksėti” širdis, kakle atsiranda tarsi nedidelis mazgelis. Priežastis – pogimdinis beskausmis tiroiditas, kuris, specialistų teigimu, pasireiškia net iki 16 proc. jaunų mamų.

 

Trūkstant skydliaukės hormonų, kartais sunkiai pastojama. Hormonus sureguliavus, vėl padedama atsirasti kiaušinėliui, kurį galima apvaisinti. Vaisiaus auginimas, jei nėra pakankamai hormonų, yra pavojingas, neretai moterims, kurioms pastojus dažnai įvyksta persileidimai, pirmiausia reikia išsiaiškinti, ar nesutrikę skydliaukės hormonai. Skydliaukės funkcijos sutrikimas yra aktualus kiekvienam žmogui: nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ar rasės. Taigi, visais atvejais, kai keičiasi kūno linijos, trinka širdies ritmas, didėja arba mažėja svoris, vaistais nesiseka sureguliuoti arterinio kraujospūdžio, pirmiausia atkreipkite dėmesį į skydliaukę, nes esant nesveikai skydliaukei, serga visas organizmas.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Šilutės žinios” redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite „Šilutės žinios” redakciją apie netinkamus komentarus.

Kas yra periodontitas ir kaip jis gali paveikti jūsų dantų sveikatą? Kas yra periodontitas ir kaip jis gali paveikti jūsų dantų sveikatą? 

  Periodontitas – rimta dantenų ir aplinkinius dantis palaikančių audinių liga, kuri dažniausiai atsiranda dėl ilgalaikio dantenų uždegimo (gingivito), » Daugiau

Masažas nėštumo metu: kaip jis gali padėti būsimoms mamytėms? Masažas nėštumo metu: kaip jis gali padėti būsimoms mamytėms? 

  Nėštumas yra ypatingas laikotarpis, kupinas džiaugsmo, tačiau kartu ir fizinių iššūkių. Būsimos mamos dažnai susiduria su diskomfortu, nuovargiu » Daugiau

Baro kamera: kaip ji veikia ir kokia nauda sveikatai? Baro kamera: kaip ji veikia ir kokia nauda sveikatai? 

  Mokslas patvirtina: sveikata – laimės raktas. Daugybė mokslinių tyrimų įrodo, kad tarp fizinės ir emocinės sveikatos egzistuoja stiprus » Daugiau

Disleksija vaikams – kaip paruošti vaiką ir šeimą mokyklai? Disleksija vaikams – kaip paruošti vaiką ir šeimą mokyklai? 

      Disleksija – tai skaitymo sutrikimas, kuris dažnai sukelia sunkumų vaikams, pradedant mokytis mokykloje. Šis sutrikimas gali » Daugiau

Kada laikas kreiptis į psichiatrijos specialistą? Kada laikas kreiptis į psichiatrijos specialistą? 

  Sprendimas kreiptis į psichiatrijos specialistą yra svarbus žingsnis rūpinantis savo psichine sveikata. Nors kiekvieno žmogaus situacija yra unikali, » Daugiau

Profilaktinės procedūros – kokių reikia tam, kad dantys išliktų sveiki? Profilaktinės procedūros – kokių reikia tam, kad dantys išliktų sveiki? 

  Ar žinojote, kad jūsų šypsena gali būti ne tik graži, bet ir sveika visą gyvenimą? Rūpinimasis dantimis apie » Daugiau

Kaip kovoti su raukšlėmis? Kaip kovoti su raukšlėmis? 

  Raukšlės – tai natūralus senėjimo požymis, su kuriuo susiduriame visi, tačiau tai nereiškia, kad negalime jų sustabdyti ir » Daugiau

Kaip kovoti su plaukų slinkimu? Kaip kovoti su plaukų slinkimu? 

  Stori, žvilgantys ir tvirti plaukai yra tai, ko nori visos moterys. Bet deja, ne kiekviena iš prigimties buvo » Daugiau

Reiki poveikis sveikatai Reiki poveikis sveikatai 

  Reiki pavadinimas susideda iš dviejų dalių „rei“ ir „ki“. Rei reiškia universalią energiją, kuri pagyvina viską aplinkui, arba, » Daugiau

Pasveikinti Šilutės krašto medikai Pasveikinti Šilutės krašto medikai 

  Medicinos darbuotojų dienos išvakarėse, balandžio 26-ąją, Šilutės rajono savivaldybės vadovai apsilankė Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre bei Šilutės » Daugiau

Grupe VAIRAS
Naujienų paieška pagal datą
2025 m. sausio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Adida papildai sportui